piątek, 6 maja 2011

KRĘGLE - magia emocji

3 maja poszliśmy do ARCO. Dzieciaki pierwszy raz zagrały w kręgle.Oprócz kręgli są tutaj dwa olbrzymie akwaria i terrarium z ptakami i pytonem. Atrakcja równie wielka co gra w kręgle.

Wiktoria była bardzo zafascynowana zwierzętami i dałam jej mój szkicownik do rysowania.Następnego dnia przyniosła z przedszkola kolorowy rysunek terrarium, który wieczorem skończyła malować akwarelowymi kredkami. Benio zainspirowany pracą siostry narysował swoją wersję. On z kolei swój rysunek następnego dnia zaniósł do przedszkola jako prezent dla Pani:Benio narysował również grę w kręgle.


Wiktoria poprosiła mnie o zapisanie historii o wężu pt "Przyjacielska pomoc":
"Żył sobie wąż. Miał papużki w klatce. Bardzo je lubił. Pewnego razu wąż wyszedł z klatki, a z nim papużki, które siedziały na nim. I wyszli na dwór. Wąż zobaczył dziwne płatki w kolorze mleka. To był padający śnieg. Wąż poszedł do ogrodu i tam się ukrył. Bawił się z papużkami w chowanego. Spotkał żabę ze złamaną nóżką i jej pomógł. Wszyscy bardzo ją polubili. Aż pewnego razu ktoś porwał jedną papużkę i przyjaciele pomogli jej wrócić. Koniec"

Kiedy wracaliśmy z kręgli termometr pokazywał 1 stopień i padały ogromne mokre płatki śniegu....

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza